5 Yıllık Schengen Vizesi (Çok Girişli)

Bu yazı uzun dönem vize başvurusu yapmak isteyen vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi için hazırlanmıştır.

Değerli takipçilerimiz bugün bir üyemiz çok girişli 5 yıllık Schengen Vizesi almıştır. Dernek olarak vizenin tamamen kaldırılmasının yanındayız ve bu konudaki kampanyamız devam ediyor. Bununla birlikte bir çok vatandaşımızın vize sorununu geçici de olsa çözmek adına uzun süreli vize alabilmenin yolu hakkında bilgiyi kamuoyuna paylaşmanın faydalı olacağını düşünüyoruz.

Vizesiz Avrupa Kampanya linklerimiz:

https://www.facebook.com/novisayouth/?fref=ts

http://no-visa.com/v1/?lang=tr_TR

https://www.facebook.com/groups/novisa/

http://novisa.youthvoice.eu/

Azami 5 yıllık vize hakkının hukuki dayanağı AB’nin “Visa Code” düzenlemesidir. İlgili link:http://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=URISERV:jl0028

Vize başvuru dökümanlarınıza ek olarak 5 yıl içinde bir AB üyesi ülkedeki kurum ile çalışma yapacağınıza dair o kurumdan davet yazısını verilmesi gerekmektedir.

Ayrıca başvuru esnasında derneğimizin sivil toplum diyaloğu konusunda yaptığı çalışmalardan, üyemizin AB ülkelerine sık ziyaretlerinden ve Visa Code’tan bahseden bir destek yazısı da sunulmuştur. Sivil toplum çalışmaları olanlara derneklerinden destek yazısı almalarını öneriyoruz.

Son olarak üyemizin konsolosluğa başvuruda verdiği yazısını da aşağıdaki gibi paylaşıyoruz.

Dear Madam/Sir

Subject: Visa application

I’m writing regarding my multi-entry visa application with a maximum validity. I’m full time employed in Hacettepe University and board member of a non-governmental organization called Association of Renaissance Institute.

Together with my application, I send corroborative documentation verifying my employment with Hacettepe University and invitations by organizations from EU countries related to cooperation with Association of Renaissance Institute.

Both of my responsibility often requires short term visits not more than a week in EU territory. I would be very gratefull if you would consider applying for visa so often hinders my cooperation with EU organisations because of being time consuming.

I would very much appreciate your contribution to my effort for saving time for a better partnreship with organisaitons from EU countries.

Yours faithfully.

Posted in News, Publications and tagged .

Bir yanıt yazın