earthship

Ekoloji Doğal Eğitim Merkezi(EDEM)

Doğayla uyumlu bir eğitim yuvası inşa etme hayalimiz var! Bu hayalimizi gerçeğe dönüştürmek için Earthship (Yeryüzü Gemisi) tasarımını, pandeminin başladığı günlerden itibaren inceliyoruz ve sizlerle paylaşmaktan heyecan duyuyoruz.

Earthship nedir mi? Geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılan, enerji tasarruflu ve sürdürülebilir bir yaşam alanı. Doğayla uyum içinde, toprak anaya saygılı bir eğitim merkezi için ideal bir tasarım! Belki siz de bu hayale ortak olmak istersiniz?

Gönüllüler, mühendisler, mimarlar ve sponsorlar arıyoruz!

Detaylı teknik çizimleri incelemek ve projemize katkıda bulunmak için info@ronesans.org.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz. Earthship’in hikayesini merak mı ediyorsunuz? “Garbage Warrior” filmini izleyerek Amerika’daki Earthship inşa sürecini keşfedebilirsiniz.

Not: Türkiye’de Earthship hakkında ilk Türkçe içerikleri oluşturan İnşaat Mühendisi Baki Çağlar’a da bu vesileyle teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bilgi paylaştıkça çoğalır, birlikte dünyayı güzelleştirebiliriz!

#Earthship #SürdürülebilirEğitim #DoğaylaDost #OrtakOl #ronesans.org.tr

Proje Teknik Çizimleri: https://drive.google.com/drive/folders/1XXROHjvu2E4AfT1chh8cA92SkOUS9G4K

Garbage Warrior Filmi: https://www.youtube.com/watch?v=01hIPvNzGmY

Ekoloji Doğa Eğitimi Merkezi(EDEM) ile ilişkili Permakültür eğitimlerini yaygınlaştırma konusundaki hedefimizi paylaştığımız daha önceki ilgili duyurumuzu inceleyebilirsiniz.

Posted in İklim Eylemi ve Simit Ekonomisi and tagged , , , , .

Bir yanıt yazın