marmarakaf-fuar

Kocaeli’nden bir Marmarakaf Geçti

26-27 Şubat 2024 tarihlerinde Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Marmarakaf Kariyer Fuarı, 1000’in üzerinde firmanın ve 1000’lerce gencin katılımıyla büyük bir başarıya imza attı. Fuar, gençler için geleceğe uzanan bir köprü görevi görürken, firmalar için de yetenekli insan kaynağına ulaşmak için eşsiz bir fırsat sundu.

Modusoft, BNI ve Rönesans Enstitüsü Olarak Marmarakaf’ta:

Biz de eğitim ve araştırma odaklı bir sivil toplum kuruluşu olarak kurumsal yazılım çözümleri üreten Modusoft, iş insanlarının networkü olan BNI ile birlikte Marmarakaf’ta yer aldık. Fuar boyunca standımızda yoğun bir ilgi gördük ve gençlerle geleceğe dair umut dolu sohbetler gerçekleştirdik. Bu bağlamda bazı çıkarımlarımı paylaşmak istiyorum.

Gençler için Zengin Bir Kaynaktı:

Standımızın gençler açısından oldukça çeşitlilik içeren zengin bir kaynak oluşturduğunu söyleyebiliriz. Gençler, standımızı ziyaret ederek:

  • Uluslararası projelerimiz hakkında bilgi sahibi oldular ve uluslararası vizyon edindiler.
  • Yazılım sektöründe kariyerlerine devam etmek isteyen gençler, sektörle ilgili fırsatların neler olduğunu birinci ağızdan öğrenip staj imkanları hakkında bilgi aldılar.
  • BNI gibi uluslararası iş insanlarına dönük bir iş networkünün ne gibi fırsatlar sunduğunu BNI Kocaeli direktöründen doğrudan öğrenebildiler.

Bilgi Paylaşımı ve Verimli Bir Deneyimdi:

Marmarakaf, sadece firmaların ürün ve hizmetlerini tanıtmaları için bir platform olmanın ötesinde, bilgi paylaşımı ve network oluşturma imkanı da sundu. Fuar boyunca firmalar, öğrenciler ve diğer katılımcılarla bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunduk ve geleceğe dair iş birlikleri için zemin hazırladık.

Rönesans Enstitüsü,Modusoft ve BNI olarak Marmarakaf’ta yer almaktan büyük memnuniyet duyduk. Bu vesileyle, başta Kocaeli Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk olmak üzere katkı sunan tüm Kocaeli Üniversitesi personeline gönülden teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Marmarakaf’ın oluşturduğu sinerjiyi bundan sonra nasıl değerlendireceğiz?

  • Gençler için: Sıtaj ve gönüllü başvuru formlarımızı dolduran, geleceğe dair planlar yapan gençler için, iş dünyasıyla ilk teması kurma ve kariyer hedeflerine dair bilgi edinme imkanı için düzenli içerikleri websayfamızdan ve İGO(İyimser gelecek oluşumu) aracılığıyla paylaşacağız.
  • Firmalar için: Yetenekli insan kaynağına ulaşmak ve yeni iş birlikleri kurmak isteyen firmalarla gençleri buluşturmaya ve BNI‘ın sunduğu imkanları paylaşmaya devam edeceğiz.
  • Bölgesel Ekonomi için: Bölgedeki iş imkanlarını artırmak ve ekonomiye katkıda bulunmak için sivil toplum, üniversite ve sanayi işbirliğini güçlendiren bilgi ve deneyimlerimizi paylaşmaya devam edeceğiz.

Gelecekte de gençler ve firmalar için önemli bir buluşma noktası olmaya devam eden etkinliklerde buluşmak dileğiyle…

Posted in Kariyer.

Bir yanıt yazın