Proje Özeti

Gençlik Değişimi Programı

 Gençler için İletişim Köprüleri

 

unnamed-1        unnamed

 

20-27 Kasım 2016, Atina, Yunanistan

Proje Özeti

Avrupa Gençlik Ağı’nın yedi sivil toplum kuruluşu ile birlikte bilgi iletişim teknolojileri üzerine bilgi paylaşımını amaçlayan Gençler için İletişim Köprüleri programında ülkemizi Rönesans Enstitüsü Derneği temsil edecektir. Bu bağlamda teknoloji odaklı atölye çalışmalarından oluşan program Atina’da 20-27 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecektir. Katılımcılar iletişim becerilerini geliştirecek fırsatlara sahip olabilecekleri gibi iletişimin yürütülmesi ve sürdürülebilirliği konuları da programın bir parçasıdır. Gençlerin iletişiminde paya sahip olduğu için sosyal medya teknikleri de projenin hedeflediği konulardan biri haline gelmiştir. Çalışmayı başarıyla tamamlayan katılımcılara Youthpass sertifikası verilecektir.

Programa her ülkeden 5 genç olmak üzere toplam 7 ülkeden 35 genç katılımcı olacaktır. Programa ortak ülkeler Yunanistan (Entrepreneurship and Social Economy Group (EKO)), Türkiye (Rönesans Enstitüsü Derneği), İtalya( EURO-NET), Hırvatistan (RAPLECTION), Bulgaristan (Ecomission 21st century), Polonya (My Dreams Come True Association) ve Mısır (IYDA)’dır.

Program Yunanistan’da EKO’nun ev sahipliğinde Atina merkezde 3 yıldızlı bir otelde yürütülecektir. Konaklama, yemek, sosyal faaliyetler ve 170€’ya kadar olan ulaşım masrafları AB fonları ile karşılanacaktır.

 

Posted in Communication Bridges for Young People.