YK Üyemiz Ayçanur Yıldırım’a Başarılar!

ss

Rönesans Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyesi ve çalışma arkadaşımız Ayçanur Yıldırım, Rönesans Enstitüsü Derneği üyesi olarak, Gomidas Vartaped ve Ermeni müziği üzerine yürüttüğü araştırması için görüşmeler yapmak amacıyla Yerevan ve Vanadzor’a yapacağı ziyaretler için Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

Kendisinin başarılı ve keyifli bir araştırma ziyareti geçirmesini diliyoruz.

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Nedir? Hrant Dink Vakfı Kimdir?

Hrant Dink Vakfı, Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’nu iki komşu ülke halkı arasında doğrudan temasların artırılması ve her alanda işbirliklerinin teşvik edilmesi amacıyla oluşturdu.

Avrupa Birliği desteğiyle hayata geçen Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, Mart 2014 – Mayıs 2015 tarihleri arasında, en az 200 kişinin Türkiye ve Ermenistan arasında seyahat etmesini hedefliyor. Vakıf, Seyahat Fonu’nu Civilitas Foundation ortaklığında, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve Gümrü merkezli Youth Initiative Center (YIC) işbirliğiyle yürütüyor.

Hrant Dink Vakfı, Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu için ilk dönem başvurularını 10 Mart 2014 tarihinde açtı. Üç hafta gibi kısa bir süre zarfında her iki ülkeden toplam 162 başvuru alındı. Birinci dönemde, 22’si Türkiye’den yedisi Ermenistan’dan toplam 29 kişinin komşu ülkeye yaptıkları ziyaretler, Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu ile desteklendi.

Posted in Announcements and tagged , , , .

Bir yanıt yazın